Intern

Smokestack - Praha

Smokestack hledá studenta bakalářského, magisterského, nebo MBA programu pro podporu zakladatele a výkonného ředitele. Během internshipu budete mít možnost nahlédnout pod pokličku jednoho z první Search Fundů ve střední Evropě a aktivně ovlivňovat jeho budoucí úspěch. Budete se podílet na vyhledávání vhodných příležitostí k investici, jejich valuaci, finanční i oborové analýze, budete součástí deal-flow managementu, due dilligence, včetně komunikace s renomovanými zahraničními investory.

Budete moci čerpat z unikátních zkušeností a úspěšný projektů zakladatele, včetně kariérního mentorshipu a doporučení, případně pomocí při hledání vhodné kariérní příležitosti v rámci M&A/Private Equity.

Internship je velmi flexibilní a může být zcela remote, je možné nastavit dle Vašich potřeb a časových možností, minimálně 10-20 hodin týdně po dobu nejméně 2-3 měsíců.

Náplň práce:

 • Identifikovat vhodná atraktivní odvětví dle investičních kritérií, pochopit jejich dynamiku, růstový potenciál, business model a strukturovat investiční tezi
 • Příprava analýz odvětví, práce s databázemi, aktualizace CRM
 • Podpora komunikace s vybranými společnostmi, příprava dopisů, e-mailů
 • Návrhy na zlepšení celého procesu a jejich následná realizace
 • Úzká spolupráce se zakladatelem a ostatními interny
 • Pravidelná a přímá, oboustranná, zpětná vazba bez okolků a balastu

Požadavky:

 • Silný zájem o Private Equity, M&A, Entrepreneurship, ideálně kombinace předchozích
 • Plynulá znalost Češtiny/Slovenštiny nutná
 • Schopnost psané i mluvené komunikace v Angličtině
 • Silná vnitřní motivace, schopnost pracovat v týmu s cílem a touhou po dosažení týmového úspěchu
 • Analytické myšlení a znalost účetnictví a finančních výkazů, znalost oceňování a finanční analýzy výhodou

O společnosti:
Smokestack je jedním z prvních tradičních Search Fundů ve střední Evropě se zaměřením na akvizici jedné společnosti v České nebo Slovenské republice založeným Martinem Komínkem. Martin v posledních čtyřech letech působil jako člen představenstva Tedom Group, zodpovědný za finance (včetně HR, IT, nákupu a logistiky) a strategický rozvoj, během dvou let realizoval dvě úspěšné akvizice v Německu, včetně restrukturalizace jedné z nich a více než zdvojnásobil hodnotu celé skupiny. Jako investiční profesionál vygeneroval nadstandardní zhodnocení investice všem akcionářům, ukončené prodejem společnosti v řádu středních miliard korun v druhé polovině roku 2020. Předtím Martin pracoval pro několik profesionálních investorů, ať už klasické Private Equity, Family Office, nebo HNWI po celém světě od NYC v USA, střední Evropě, Jižní Africe, nebo Číně a během posledních deseti let vedl nebo byl součástí managerských teamů v mnoha úspěšných restrukturalizacích, jako byly Peníze.cz, Technistone, nebo Schnell Motoren AG.
Za Smokestack stojí kromě zakladatele dalších 20 renomovaných, především zahraničních privátních a institucionálních investorů ze 13 zemí, kteří jsou absolventi prestižních světových univerzit, např. Harvard, MIT, Princeton, Oxford, INSEAD, IESE, nebo Sciences Po. Naším společným cílem je najít jednu vhodnou společnost ke koupi s ročními tržbami mezi 5-25M EUR a EBITDA marží v rozmezí 1–5M EUR, kterou budeme dále provozovat bez jasné exitové strategie.

Více o společnosti naleznete na:
www.smokestack.cz
https://forbes.cz/at-je-ziskova-a-rostouci-mlady-investor-hleda-ke-koupi-jednu-jedinou-firmu/
https://finsider.cz/investovani/novy-hrac-mezi-ceskymi-private-equity-fondy/

CV a krátky motivační dopis zasílejte na martin@smokestack.cz s předmětem "Intern (Vaše jméno) - KI"

Hlavní partneři Klubu investorů

J&T Klub investorů PwC Klub investorů J&T Klub investorů
Více o našich partnerech →