Tesla Motors znižuje cenu Modelu S v Európe

4153x přečteno

Tesla sa rozhodla znížiť cenu Modelu S v európskych krajinách vrátane Nemecka a Holandska. Je to kvôli nízkemu záujmu o tento elektromobil?

Tesla sa rozhodla znížiť cenu Modelu S v európskych krajinách vrátane Nemecka a Holandska. Automobilka tak pokračuje v trende znižovania cien elektromobilov tak ako to už robia ostatní konkurenti na tomto trhu.

Predajná cena Modelu S v Nemecku bola 72 000 €, keď sa auto začalo predávať v krajine koncom minulého roka. Tesla už ale znížila cenu na 65 300 €. V Holandsku bola cena znížená o približne 4 000 € na 66 200 €. Vo Švajčiarsku bola cena znížená na 71 900 švajčiarskych frankov.

Vyskytli sa špekulácie, že automobilka znižuje cenu Modelu S kvôli nízkemu dopytu v Európe, špeciálne v Nemecku, ktoré šéf automobilky Elon Musk považuje za jeden z kľúčových trhov v Európe. Avšak od spustenia predaja v Nemecku, tu bolo predaných iba 95 kusov tohto elektromobilu počas prvých 2 mesiacov.

Zdroj: http://upload.wikimedia.org/

Podľa automobilky je ale hlavný dôvod znižovania cien posilňovanie eura voči americkému doláru počas posledných mesiacov. Cena eura sa zvýšila z 1,3 doláru za 1 euro v polovici roku 2013 na takmer 1,38 v súčasnosti. Tesla Motors tvrdí, že uplatňuje svoju politiku férových cien, keď sa snaží udržovať čo najviac podobnú cenu Modelu S vo všetkých krajinách, so zohľadnením menového kurzu.

Automobilka tiež vysvetluje, že prepravné náklady, clá a dane vedú k cenovým rozdielom na svetových trhoch.

Ceny Modelu S v Nemecku sú na obrázku:

Zdroj: http://www.valuewalk.com/

 

Autor: Richard Mezei