Manžel Yellenovej Akerlof odstúpil zo svojej pozície

1456x přečteno

George Akerlof rezignoval z predstavenstva akademického centra financovaného UBS, deň potom ako The Wall Street Journal oznámil, že niektorí odborníci považujú jeho miesto v predstavenstve za konflikt záujmov.

Manžel novej presedníčky Federálneho rezervného systému Janet Yellenovej rezignoval z predstavenstva akademického centra financovaného UBS, Union Bank of Switzerland, deň potom ako The Wall Street Journal oznámil, že niektorí odborníci považujú jeho miesto v predstavenstve za konflikt záujmov.George Akerlof ekonóm Kalifornskej univerzity a súčasne manžel pani Yellenovej v piatok oznámil, že odstúpuje z dozornej rady UBS Medzinárnodného centra pre vzdelávanie spoločnosti na Univerzite v Zurichu.

Názory na členstvo pána Akerlofa v predsedníctve, či ide o konflikt záujmov, sú rozdielne. Niektorí argumentujú, že kvôli významnému vplyvu FED-u nad operáciami UBS, postavenie pána Akerlofa bolo problematické. Iné názory hovoria, kdeže daná funkcia bola neplatená a je nositeľom Nobelovej ceny za ekonómiu, členstvo v presedníctve by nemalo byť považované za problém.   

Zdroj: online.wsj.com