Náplň práce:

  • monitoring, vyhodnocování a reporting jednotlivých oblastí finančních
    a nefinančních rizik;
  • zpracování analýz rizik a poradenská podpora obchodních oddělení včetně návrhů mitigačních opatření v rámci poskytovaných služeb/produktů/ činnostech jednotlivých oddělení;
  • koncepční řešení svěřené oblasti řízení rizik a schopnost tato řešení nejen navrhovat, ale i obhájit;
  • koordinace komunikace s interními odděleními společnosti,
  • konzultační a školící činnost v oblasti řízení rizik ostatním oddělením společnosti;
  • zpracování hodnotících zpráv pro management;
  • příprava regulatorního reportingu ve svěřené oblasti.

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání ekonomického zaměření;
  • Osobnostní předpoklady:
    • profesionální přístup k řešení pracovních úkolů; analytické, koncepční
      a prezentační schopnosti; schopnost samostatného myšlení;
    • odpovědnost a spolehlivost; odolnost vůči stresovým situacím a ochota se učit.
  • Odborné znalosti a zkušenosti:
    • znalost hlavních právních předpisů a regulace v oblasti řízení rizik
      a schopnost aktivně využívat tyto znalosti v praxi;
    • znalost hlavních metod v oblasti finančních a nefinančních rizik, principů jejich řízení a mitigačních opatření;
    • znalost fungování finančního/kapitálového trhu a jeho regulace.
  • Odborná praxe:
    • výhodou 2 roky praxe na kapitálových a finančních trzích (finanční instituce)

Nabízíme:

  • zaměstnání v prestižní české společnosti se silným tuzemským i zahraničním zázemím;
  • možnost dále se rozvíjet v oblasti finančních trhů a zároveň získávat přehled v dalších činnostech investičního bankovnictví;
  • přátelskou atmosféru v příjemném pracovním prostředí;
  • kompetitivní finanční podmínky, zaměstnanecké výhody.

V případě zájmu zašlete, prosím, strukturovaný životopis s motivačním dopisem na níže uvedený kontakt a do předmětu e-mailu uveďte Patria Risk Adviser.